КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Таращанська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Квітень 2014  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930

    Пошук

    Архів записів

    Статистика

    Онлайн всього: 3
    Гостей: 3
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 22.12.2024, 10:52

    Головна » 2014 » Квітень » 7 » Щодо призиву на військові збори
    12:07
    Щодо призиву на військові збори

        На численні запити спілчан щодо збереження місця роботи і заробітної плати в разі призову працівника на навчальні військові та спеціальні збори повідомляємо, що відповідно   частини 3 статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ (далі – Закон № 2232) військовозобов’язані (крім    резервістів) з числа осіб офіцерського складу запасу, які не проходили військову службу як офіцери або звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу    років,  та особи рядового, сержантського та старшинського складу можуть бути призвані районними (міськими) військовими комісаріатами на навчальні збори. 
        Нормами статті 29 Закону № 2232 передбачаються також і терміни, на які можуть призиватися військовозобов’язані на навчальні та спеціальні збори. 
        Відповідно частини 11 статті 29 Закону № 2232 за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, посада та середня заробітна плата. 
        Виплату середнього заробітку військовозобов’язаним, призваним на збори, здійснюють організації, установи, заклади, в яких вони працюють, з наступним відшкодуванням цих витрат військовими комісаріатами за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони України чи інших військових формувань (Служби безпеки України тощо). 
        Відповідно статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, на час виконання державних або громадських обов’язків (в даному випадку – призов на військові збори) гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. 
        Тому, призваного на військові збори працівника увільняють ( а не звільняють!!!) від виконання посадових обов’язків, про що видається відповідний наказ, із зазначенням умов збереження місця роботи та виплати середньої заробітної плати. 
        Крім цього, відповідно пункту 7 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних, затвердженої наказом Міністра оборони України від 12 березня 2007 р. № 80, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 березня 2007 р. за № 269/13536, за військовозобов’язаними, призваними на військові збори, зберігаються на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігають місце роботи, займану посаду та середній заробіток не лише за основним місцем роботи, а й на роботах за сумісництвом. 
        Після повернення з військових зборів працівник подає до кадрової служби за місцем роботи військовий квиток з відміткою про підтвердження участі у таких зборах. 

                                                                                                                                              За матеріалами Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки

    Переглядів: 707 | Додав: admintar | Рейтинг: 0.0/0
    Районна організація Профспілки 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz