КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Таращанська районна організація
Каталог файлів
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Категорії розділу

  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 27.05.2019, 06:09

  Головна » Файли » Мої файли

  Інформація облпрофради про роботу районної організації профспілки 20.06.2018 р.
  21.06.2018, 13:41

  Інформація

  про роботу Таращанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства, фінансовому та організаційному зміцненню

       Згідно плану роботи облпрофради, 30 травня  2018 року  комісія у складі заступника голови обласної ради профспілок Харченко Л.О., зав.відділом з гуманітарних питань Приходько О.М., голови Київської обласної організації Профспілки працівників  освіти і науки України Цикалюка А.Д.  з виїздом на місце вивчала питання  щодо роботи Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства, фінансовому та організаційному зміцненню.

       Таращанська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України об’єднує 30 первинних профспілкових організацій, в яких налічується 1110 членів профспілки, що становить 93,3 % від загальної кількості працюючих.

       Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних завдань галузі освіти і науки району. З цією метою в районі активно проводяться заходи , спрямовані на послідовне реформування системи освіти, підвищення її якості та конкурентноздатності відповідно до сучасних суспільно-економічних процесів.

       Районна організація Профспілки в своїй діяльності керується Статутом Профспілки працівників освіти і науки України, Статутом Київської обласної ради професійних спілок, Законом України « Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності», іншими законодавчими актами.

    В  профспілковій організації є всі необхідні документи, пов’язані з легалізацією районної організації Профспілки.

       Головою Таращанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України  на черговій звітно-виборній конференції, яка відбулась 17 грудня 2014 року, обраний  Рибалко Микола Степанович.

       Комісія ознайомилась із діяльністю первинних профспілкових організацій  :

  • дошкільного навчального закладу « Сонечко» ( голова профкому Гарбар Лариса Андріївна, директор Щербатюк Наталія Олександрівна);
  • комунального закладу Київської обласної ради « Таращанський навчально-реабілітаційний центр» ( голова профкому Діхтяр Олена Олександрівна, директор Васіна Надія Михайлівна );

  -  опорного загальноосвітнього навчального закладу « Ківшоватський навчально-виховний комлекс « Загальноосвітня школа   I-III ступенів –дошкільний навчальний заклад» Таращанської районної ради Київської області»                          ( голова профкому Красносільська Галина Юріївна ,директор Гончаренко Меланія Борисівна ) ;

  • Веселокутського навчально-виховного комплексу « Загальноосвітня школа I-II ступенів- дошкільний навчальний заклад»      ( голова профкому Липовецький Микола Вікторович, директор Загородня Тетяна Василівна ).

     Таращанська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України основним    завданням своєї діяльності   вбачає   посилення впливу профспілки на покращення рівня життя працівників , захист їх соціально-економічних прав і гарантій. Запорукою її життєдіяльності є збереження та зростання чисельності професійної спілки, побудованій на індивідуальному членстві та фіксованих членських внесках, так як від чисельності і фінансової бази профспілки залежать її авторитет і можливості представництва й захисту інтересів членів профспілки.

       З метою мотивації профспілкового членства районною організацією Профспілки здійснюється комплекс заходів, форм і методів роботи .

       Для ведення поточної роботи, координації та контролю за діяльністю первинних  профспілкових організацій у звітному періоді на  черговій звітно-виборній конференції обрано Раду ( 30 осіб), Президію Ради ( 9 осіб) та Ревізійну комісію Таращанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

       При районній раді Профспілки створені та  діють організаційно-масова, культурно-масова комісії, комісії з соціального страхування та по соціально-економічному захисту.

       Важливою умовою ефективної діяльності районної профспілкової організації є чітке та цілеспрямоване планування роботи .

       Робота планується по півріччях, що дає змогу мобільніше діяти та оперативно впливати на нові виклики та проблеми освітян. Плани роботи враховують напрямки роботи організації профспілки та узгоджуються з видатками  в кошторисі організації. Найбільш пріорітетним напрямком роботи є захист трудових прав та соціальних гарантій працівників. Окремо розробляються плани навчання профспілкового активу, культурно-масових та спортивних заходів  тощо.

       Плани роботи районної організації Профспілки враховують заходи, які проводить обласна організація Профспілки. Наприклад : участь в обласному  огляді-конкурсі на кращу роботу первинної профспілкової організації, кращий колективний договір, громадський огляд-конкурс умов і охорони праці, інше.

       Відповідно до планів роботи проводяться засідання Ради та Президії Ради районної організації Профспілки.

       Так, за 5 місяців 2018 року проведено 3 засідання Ради та 7 засідань Президії Ради, на яких розглядалися основні питання  життєдіяльності організації, зокрема, щодо   здійснення громадського контролю  виборними органами районної організації Профспілки за додержанням законодавства про працю та охорону праці в закладах і установах освіти,

  про Звернення до керівництва Таращанського району і відділу освіти районної державної адміністрації з приводу виплати 20 % надбавки за престижність педагогічної праці педагогам району, про роботу організаційних ланок районної профспілкової організації щодо організаційно-статутного зміцнення первинних профспілкових організацій закладів і установ освіти району , про проведення огляду-конкурсу діяльності профкомів первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти Таращанського району .

  В районній організації Профспілки належним чином організовано документообіг, є

  в наявності та правильно ведуться книги вхідної та вихідної документації, номенклатура справ

  ( затверджена постановою Президії Ради від 04.01.2016 № 1-а). Окремо ведеться книга розпоряджень голови організації Профспілки, де   фіксуються рішення щодо проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей, облікової політики  організації, надання відпусток  тощо.

      В організації Профспілки зберігаються відповідно до номенклатури справ протоколи засідань виборних органів, первинні бухгалтерські документи, відомості отримання заробітної плати тощо.

        Організація профспілки співрацює з Таращанським трудовим архівом

   в питаннях проведення експертизи цінностей своїх документів     , складання та подання на розгляд експертної комісії організації проектів описів справ постійного, тривалого зберігання, описів справ з кадрових питань ( особового складу),актів про вилучення та знищення документів    

  та передачі профдокументів до архіву для постійного зберігання.

       Архів районної організації Профспілки оформлений згідно « Правил організації діловодства та архівного зберігання документів в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах,  в установах і організаціях»   

       Бухгалтерський облік в районній організації Профспілки ведеться через комп’ютерну програму « Профбаланс».

       Фінансові звіти профспілкових організацій подаються в електронному вигляді , з 2016 року оновлена та діє облікова політика районної організації Профспілки.

       Вагомим чиннином мотивації профспілкового членства та збереження профспілкових організацій є укладення колективних договорів, ефективне використання можливостей колективно-договірного регулювання трудових відносин при захисті  соціальних прав та інтересів працівників.

       У зв”язку з цим, районна організація Профспілки значну увагу приділяє укладенню колективних договорів  та Угоди , як основної форми захисту інтересів працівників  та  одним із головних механізмів здійснення і закріплення власного статусу в житті організації.

       У 2017 році була укладена районна Угода між   відділом освіти і науки Таращанської районної державної адміністрації та радою Таращанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України   про співпрацю та соціальне партнерство на 2017-2020 роки.

      Також  на 2017-2020 роки укладено 29 колективних договорів в закладах освіти,     які зареєстровані управлінням соціального захисту населення Таращанської райдержадміністрації.

       Колективні договори та угода , які укладені з дотриманням чинного законодавства у відповідності  до районної, обласної,  галузевої  та територіальної угод, передбачають зобов’язання Сторін щодо створення умов для забезпечення стабільного розвитку закладів освіти,  зайнятості працівників галузі; соціальних гарантій, пільг і компенсацій; регулювання виробничих, трудових відносин; режиму праці та відпочинку; нормування і оплати праці; охорони праці та здоров’я; гарантій діяльності профспілкових органів, а також контролю за виконанням колективного договору.

       Розроблені  додатки до колективних договорів та угоди з питань надання додаткових відпусток  працівникам за особливий характер праці; надання пільг  працівникам, зайнятих на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці; преміювання працівників закладів і установ освіти району ;  надання щорічної  грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків педагогічним працівникам навчального закладу; встановлення доплат та надбавок до тарифних ставок і посадових окладів.

       Контроль за виконанням колективних договорів та угоди здійснюється двосторонніми комісіями.

        Хід виконання колективних договорів розглядається на спільних засіданнях адміністрації закладів освіти та профкому, Угоди – на спільному засідання колегії відділу освіти  та науки  райдержадміністрації та ради районної організації Профспілки.

           Районною організацією Профспілки здійснюється  систематичний контроль за реалізацією зобовязань з оплати праці. При виникненні проблем з оплатою праці  освітян президія районної організації Профспілки направляє звернення до відділу освіти і науки , районної ради ,райдержадміністрації, Київської обласної Ради з приводу покращення фінансування закладів  освіти та  забезпечення виплат, що гарантуються Законом України « Про освіту».                         

       Заробітна плата  педагогічним працівникам виплачується своєчасно, заборгованості з її виплати немає.

          Районна організація Профспілки , первинні профспілкові організації здійснюють контроль за виконанням  районної Угоди , колективних договорів з питань охорони праці та техніки безпеки. В освітніх закладах проводяться планові інструктажі для попередження травматизму серед працівників .

       Щорічно проводяться навчання з технічного мінімуму для спеціалістів і робітників технічних професій, проводяться перевірки стану техніки безпеки і охорони праці з обговоренням результатів перевірок на засіданнях колегіальних профспілкових органів.

       Профкоми здійснюють нагляд за наявністю в приміщеннях, кабінетах засобів пожежогасіння ,  забезпечення миючими  засобами, тощо.

       У 2017 році з метою покращення роботи з охорони праці районна організація  виділила 2000 грн. для проведення навчання керівників закладів освіти району з питань охорони праці і пожежної безпеки.

       У 2018 році сума виділених коштів на ці цілі склала більше 5000 грн.

       Районна організація Профспілки здійснює роботу по контролю за дотриманням законодавства про працю.

       Обовязки громадського інспектора праці в галузі освіти району виконує голова організації профспілки. Для членів профспілки запроваджена система надання безкоштовних юридичних консультацій.  Так , в 2016 році таких консультацій було надано 124, у 2017 році – 128.

       Районна організація Профспілки належну увагу приділяє налагодженню соціального діалогу, як одного з головних чинників забезпечення соціальної стабільності галузі освіти.

       Значну допомогу у вирішенні цього питання надає Розпорядження  № 21  Голови Київської облдержадміністрації Горгана О.Л. від 24 січня 2018 року « Про посилення взаємодії  профспілок з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями роботодавців в області».

       Розпорядження № 21 Годови КОДА є в усіх первинних профспілкових організаціях та у керівників закладів освіти району. Відповідно до  вказаного Розпорядження, голова районної організації Профспілки Рибалко М.С. включений до складу Колегії районного відділу освіти, районної атестаційної комісії, є головою районної комісії із соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ,  бере участь у роботі планово-бюджетної комісії районної Ради, сесіях районної Ради.

       Крім того,Рибалко М.С. тісно співпрацює з депутатською групою « Освіта», іншими  фракціями районної Ради, бере активну участь у зборах трудових колективів закладів освіти району, систематично інформує трудові колективи та профспілковий актив про результати роботи районної організації  Профспілки.

       Керівники району, закладів освіти запрошуються на засідання виборних органів профспілкових організацій.

       За зверненнями профспілкових органів    в райдержадміністрації відбуваються

    зустрічі профспілкового активу галузі та керівництва району з проблемних питань  освітян.
       Керівники районної Ради, райдержадміністрації,  відділу освіти надають письмові відповіді на листи та звернення профспілки.

       Слід зазначити, що багато проблем, які порушують профспілкові органи перед владою району, вирішуютья на користь працівників освіти, або обирається компромісний варіант їх вирішення.

       Завдяки активній роботі районної організації Профспілки, особистій наполегливості її голови Рибалка М.С.вдалося позитивно вирішити питання виплати педагогічним працівникам надбавок за престижність педагогічної праці, за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, матеріальної допомоги на оздоровлення.

       Районна організація Профспілки співпрацює з відділенням  НСПП Київської області. Голова організації виконує громадські обов’язки із організації роботи інформаційно-консультативного центру Національної служби посередництва і примирення.

        В районній організації Профспілки налагоджена та діє система профспілкового навчання. Два рази на рік навчаються голови первинних профспілкових організацій, члени профкомів, профактив. Основними темами навчання є: організаційно-статутна робота в первинних профспілкових організаціях, здійснення виборними профспілковими органами громадського контролю за дотриманням законодавства про працю та охорону праці, права виборних профспілкових органів в питаннях соціального та правового захисту працівників освіти району тощо. Запроваджений єдиний профспілковий день, для проведення якого запрошуються представники обласної організації Профспілки.

       В системі профспілкового навчання використовуються лекції, « круглі столи», диспути, ділові ігри та ін..

       Як наслідок послідовного профнавчання  , керівники первинних профспілкових організацій озброєні профспілковими знаннями, необхідною методичною літературою (журнал « Бібліотечка голови профспілкового комітету», щоденник голови первинної профспілкової організації).

       Кожна первинна профспілкова організація має свій профспілковий куточок  «Профспілковий вісник», де розміщується інформація про діяльність районної, обласної організацій Профспілки, ЦК галузевої Профспілки та Федерації профспілок України.

       Крім профспілкового навчання та методичного забезпечення, для первинок щорічно проводиться огляд-конкурс діяльності профкомів первинних профорганізацій установ і закладів освіти Таращанського району.

     Переможцем районного огляду-конкурсу первинок у 2017 році стала первинна профспілкова організацій комунального закладу Київської обласної ради « «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» ( голова профкому Діхтяр Олена Олександрівна).

       Важливою мотиваційною складовою для членів профспілки є інформаційна робота.

       Районна організація Профспілки забезпечена сучасними комп’ютерами, має швидкісне підключення до мережі Інтернет, використовує скайп - зв’язок обласної копоративної мережі. У своїй роботі широко використовує інтернет-ресурс галузевої Профспілки, свій власний сайт, який наповнюється важливою інформацією про діяльність вищих профспілкових органів, нормативно-правовими документами, активно діє профспілкова електронна пошта  - E-mail : psptar@ukr net.

       У 2018 році підписано 6 екземплярів газети « Профспілкові вісті» та 6  екземплярів журналу

   « Біблиотечка голови профспілкового комітету», газети « Праця і зарплата»,  «Таращанський край», журнал « Кадровик України » та інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. Профкоми забезпечені методичними посібниками « Довідник голови первинної профспілкової організації», « Щоденник голови профспілкового комітету первинної профспілкової організації», збірник « Оплата праці, відпустки, пенсійне, стипендіальне забезпечення». Традиційними в районній організації залишаються такі форми інформаційної роботи, як видання методичних рекомендацій, щорічних звітів виборних профспілкових органів, випуск експрес – інформацій.

       Районна організація Профспілки проводить роботу по організації дозвілля та зміцненню здоров’я спілчан.

       Президія ради Профспілки в питаннях розвитку масової  фізкультурно-оздоровчої роботи, популяризації здорового способу життя тісно співпрацює з відділом освіти, керівниками закладів і установ освіти, дитячо-юнацькою спортивною школою, станцією юних натуралістів, центром творчості дітей та юнацтва, товариством « Колос», спілками « Воїн інтернаціоналіст», « Воїнів АТО» та міською і сільськими радами. Біля 30 спілчан перебувають в районному товаристві мисливців та рибалок та беруть участь в заходах, що організовуються цим товариством. Спільно з відділом освіти на свято Покрови організовується патріотично-спортивний захід

   « Нащадки козацької слави», надається фінансова підтримка для проведення гри « Джура», туристичного зльоту.

       Президія ради є співорганізатором районних змагань з волейболу « Маю честь запросити», районних змагань з шахів, футболу. Змагання з настільного теннісу організовуються в межах закладів освіти.

        Поширеною формою роботи є туристично-краєзнавча робота. Найбільш фінансово заявлені та популярні є екскурсійні поїздки по визначних місцях краю, України.

       Таращанська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України проводить необхідну роботу по збереженню профспілкового членства, фінансовому та організаційному зміцненню.

       Робоча група відзначає велику роботу щодо збереження профспілкового членства, фінансового та організаційного зміцнення профспілкових організацій галузі, яку проводить обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України та особисто її голова Цикалюк А.Д.

       Разом з тим, в роботі Таращанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України  необхідно звернути увагу на :

  - підвищення відповідальності керівників профспілкових організацій, кожного члена профспілки за дотриманням статутних вимог, виконання рішень вищих профспілкових органів;

  - впровадження нових форм та методів мотивації профспілкового членства на засадах сучасного профспілкового органайзингу;

     - необхідність подальшої співпраці з відділом освіти і науки районної державної адміністрації щодо виконання  пунктів колективних договорів, районної Угоди в частині відрахування коштів первинним профспілковим організаціям згідно ст.44 Закону України « Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності» в розмірі не менше ніж 0,3 %  фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу та на   охорону праці не менше 0,2 % від  фонду оплати праці відповідно до Закону України « Про охорону праці»;

      - частіше розглядати на засіданнях виборних органів районної організації досвід роботи кращих первинних профспілкових організацій;

      - активніше залучати членів комісій, створених при районній організації Профспілки, до підготовки питань, що розглядаються на  засіданнях Президії, Ради районної організації Профспілки.

   

                                                                                                                                                   Робоча група облпрофради

  Категорія: Мої файли | Додав: admintar
  Переглядів: 108 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Районна організація Профспілки 2019
  Створити безкоштовний сайт на uCoz