КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Таращанська районна організація
Каталог файлів
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Категорії розділу

  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 21.10.2018, 04:09

  Головна » Файли » Мої файли

  Щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі: лист МОН
  15.09.2016, 13:31

  Міністерством освіти і науки надано роз'яснення щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі.

  Зокрема, у відомстві зазначають, що, результати навчальних досягнень учнів не озвучуються в класі та на батьківських зборах і така інформація стосується тільки вчителя-учня-батьків.

  Також у відомстві повідомляють, що потреба у роз’ясненні положення методичних рекомендацій про перевірку письмових робіт в адаптаційний період навчання в 1 класі ручкою не з червоною пастою, а іншого кольору викликана тим, що вчителі початкової школи часто користуються для перевірок ручками двох кольорів – з червоною пастою для позначення помилок і зеленою – для позначення правильно написаних букв, їх елементів, слів тощо.

  Текст листа:

  МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ  І  НАУКИ  УКРАЇНИ

  № 1/9-464 від 06 вересня 2016 року

                                                                                                                                                                 Департаментам (управлінням)

                                                                                                                                                                                                       освіти  і науки обласних, Київської  міської

                                                                                                                                                         державних адміністрацій

                                                                                                                                                                                             керівникам загальноосвітніх навчальних закладів

  Щодо надання деяких роз’яснень

  з організації навчально-виховного процесу

  у початковій школі

   

  Міністерство  освіти  і  науки України  надає  роз’яснення щодо  заповнення  Класного журналу для 1-4-х класів у зв’язку зі змінами відповідно до наказів Міністерства освіти  і науки України від 05.08.2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х  класів  загальноосвітніх  навчальних  закладів»  та  від  19.08.2016  №  1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222». 

  До   пункту  14  Інструкції  щодо  заповнення  Класного  журналу  для  1-4-х  класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти  і науки України  від  08.04.2015№  412,  зареєстрованого  в Міністерстві юстиції України  27  квітня 2015 року за № 472/26917. У випадку, якщо за рішенням педагогічної ради навчального закладу прийнято рішення у 2-му класі – протягом І семестру або протягом І і ІІ семестрів оцінювати навчальні досягнення учнів вербально, то у  журналі у графах «І семестр», «ІІ семестр», «Рік» записується «Зар.» (зараховано);

  у 2-4 класах з предметів  інваріантної складової, які оцінюються вербально додано: «Я у світі» та «Трудове навчання».

  До  пункту  19.  Колонки  для  фіксації  результатів  оцінювання  ведення  зошитів наприкінці кожного місяця не відводяться.

  Міністерством  готується проект наказу «Про затвердження Змін до  Інструкції щодо заповнення  Класного  журналу  для  1-4-х  класів  загальноосвітніх  навчальних  закладів», який буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

  Одночасно  інформуємо,  що  відповідно  до  листа  Міністерства  від  17.08.2016р. № 1/9-437«Щодо  методичних  рекомендацій  про  викладання  навчальних  предметів  у загальноосвітніх  навчальних  закладах»,  результати  навчальних досягнень  учня/учениці не  озвучуються  в  класі  та  на  батьківських  зборах  і  така  інформація  стосується  тільки вчителя-учня-батьків (або осіб, які їх замінюють).

  На уроці  (у всіх класах початкової школи) учитель озвучує тільки вербальну оцінку роботи  учня  на  уроці.  У  методичних  рекомендаціях  наголошується  на  тому,  що  це робиться з детальним поясненням досягнень дитини  і доброзичливими порадами щодо того,  як  можна  їх  покращити  у  подальшому.  Натомість  оцінка  в  балах  (що  відповідає озвученій  учителем  на  уроці  вербальній  оцінці)  ставиться  в щоденник  учня  на  перерві або після уроку.

  На  батьківських  зборах  інформація  про  бали,  які  одержують  учні  на  уроках,  не озвучується, а за умови запиту батьків готується у письмовому вигляді індивідуально для кожної родини. В інших випадках озвучується у індивідуальній бесіді з батьками.

  Таким чином, під час оцінювання навчальних досягнень  учнів акцент  зміщується  з «навчання  для  одержання  високих  балів,  гарних  оцінок»  на  «навчання  для  одержання якісної освіти».

  З  цією  ж  метою  необхідно  відмовитись  від  вибудовування  рейтингів  навчальних досягнень  учнів  одного  класу,  або  класів  на  паралелі  для  оприлюднення  у  класі,  на батьківських зборах. Така інформація може використовуватись вчителями виключно для методичної роботи з метою підвищення ефективності навчального процесу.

  Потреба  у  роз’ясненні  положення  методичних  рекомендацій  про  перевірку письмових робіт в адаптаційний період навчання в 1 класі ручкою не з червоною пастою, а  іншого  кольору викликана  тим, що вчителі початкової школи  часто  користуються для перевірок  ручками  двох  кольорів  –  з  червоною  пастою  для  позначення  помилок  і зеленою – для позначення правильно написаних букв, їх елементів, слів тощо.

  Звертаємо  увагу,  що  саме  для  забезпечення  можливості  застосування  такого ефективного прийому перевірки у методичних рекомендаціях зазначено, що в зошитах, а також  у  щоденниках  можна  використовувати  колір  ручки  за  вибором  вчителя.  Тож учитель  може  самостійно  прийняти  рішення  про  вибір  кольору  ручки  для  перевірок  і оцінювання  письмових  робіт  та  фіксації  у  щоденниках  або  обговорити  це  питання  з учнями, батьками і прийняти спільне рішення.

   

                             Заступник Міністра                                                                                                          П. К. Хобзей

    

  Категорія: Мої файли | Додав: admintar
  Переглядів: 208 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Районна організація Профспілки 2018
  Створити безкоштовний сайт на uCoz