КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Таращанська районна організація
Каталог файлів
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Категорії розділу

  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 13.11.2018, 19:17

  Головна » Файли » Мої файли

  Про роботу президії ради районної організації профспілки в 2016 році
  19.01.2017, 12:52

  ТАРАЩАНСЬКА  РАЙОННА  ОРГАНІЗАЦІЯ  ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ

                         ОСВІТИ І НАУКИ   УКРАЇНИ

  Постанова ради районної організації профспілки

  14 грудня 2016 року                                                                        Протокол № 4

   

  Про  роботу президії ради  районної

  організації профспілки   в 2016 році

  Робота президії ради профспілки в 2016 році була спрямована на захист трудових прав працівників освіти району та згуртування первинних профспілкових організацій в справі їх організаційно-статутного зміцнення.

  Районна організація профспілки підтримувала солідарні дії Федерації профспілок України в справі захисту прав працівників при написанні нового Трудового кодексу, захисті прав працівників на достойну заробітну плату та гідне життя. Делегація спілчан району прийняла участь в акціях протесту 6 липня 2016 року та 8 грудня 2016 року. Головними питаннями профспілок до Уряду і Верховної Ради були: низький рівень заробітних плат, пенсій, завищені ціни на газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Підтримували працівники освіти району і Центральний Комітет профспілки  працівників освіти при відстоюванні пропозицій галузевої профспілки щодо нового Закону України “Про освіту”. Представники району приймали участь в акції протесту освітян м. Києва 1 листопада 2016 року, які виступали за збільшення заробітної плати освітянам та зменшення вартості комунальних послуг.

  В 2016 році в закладах і установах освіти району продовжували діяти районна Угода, 33 колективні договори, прийняті в попередні роки, та 12 колективних договорів, що регулювали трудові відносини в дитячих дошкільних закладах району. З прийняттям в листопаді 2016 року Галузевої Угоди між ЦК профспілки  та Міністерством освіти і науки України виникла необхідність переукладання районної Угоди і колективних договорів в закладах і установах освіти. Серед головних пунктів колективних договорів було і є дотримання трудового законодавства в частині виплат оздоровчих коштів усім працівникам освіти, доплат педагогічним працівникам у відповідності до статті 57 Закону України “Про освіту”. Важливим для педагогічних працівників було повернення в жовтні 2016 року надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 20% до посадового окладу.

  Президія ради профспілки, правовий інспектор праці посилили роботу із надання юридичних консультацій працівникам освіти з питань трудового законодавства та соціально-економічних прав працівників. Для здійснення соціально-правового захисту працівників представники виборних профспілкових органів  працювали в атестаційних комісіях, приймали участь в атестації закладів освіти, колегіях відділу освіти.

  Для президії ради профспілки та профспілкових комітетів важливим напрямком роботи залишалась участь в роботі комісій із загальнообов’язкового державного соціального страхування. Всі подані листи із тимчасової втрати працездатності, із вагітності та пологів були розглянуті комісіями та прийняті рішення про їх оплату. На жаль, у 2016 році Урядом  України так і не були розблоковані питання надання лікувально-оздоровчих путівок для працівників і їх дітей, не надавалися і дитячі новорічні подарунки.

  Президія ради профспілки співпрацювала з депутатською групою “Освіта” і районною радою. Спільними зусиллями і розумінням проблем розвитку освіти з боку депутатського корпусу району вдалося покращити фінансування закладів освіти та виплат, що гарантуються державою в статті 57 Закону України “Про освіту” та визначені наказом Міністерства освіти і науки України за №557. Для вирішення проблем освітян президія неодноразово зверталася до голови районної ради Урожай Л.Б., голови районної державної адміністрації Давиденка А.Ю. та начальника відділу освіти Якубовської Т.В. 

  В поточному році президія ради профспілки зосередила свою роботу та фінансові можливості для максимальної соціальної допомоги спілчанам. Так, для надання профспілкових виплат на лікування членів профспілки, їхніх дітей і родин були задіяні 52700 грн., що на 32% більше, ніж у попередньому  році. Із цієї суми обласна організація профспілки надала 8000 грн., а решта президія ради і профкоми. Таких допомог надано 136 членам профспілки. Для проведення культурно-масової роботи були використані 59390 грн., а ще передбачаються витрати для проведення новорічних та різдвяних заходів. Форми проведення культурно-масової роботи були різні: організації екскурсійних поїздок, проведення новорічних заходів, святкування 8 Березня, Дня працівника освіти, ювілеїв закладів освіти та працівників освіти. Надавалися кошти для проведення районних заходів, а саме: дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”, фестивалю “Козацький гарт”.

  В 2016 році з метою покращення роботи з охорони праці президія ради профспілки прийняла участь в атестації робочих місць за умовами праці кухарів і кухонних працівників. Для цієї справи були задіяні кошти профспілкового бюджету у розмірі 5200 грн. На порядку денному стоїть питання про проведення відповідної атестації для кухарів і кухонних працівників загальноосвітніх закладів. Для навчання керівників закладів освіти з питань охорони праці і пожежної безпеки було задіяні 4000 грн. профспілкових коштів.

  Важливим джерелом інформування профорганізації про діяльність виборних профспілкових органів було і є використання інтернет-ресурсу галузевої профспілки, обласної корпоративної мережі та безпосередньо робота сайту районної організації профспілки. Сайт районної організації профспілки наповнюється важливою інформацією про дії профспілок України, нормативно-правовими документами, активна і профспілкова електронна пошта psptar@ukr.net. У поточному році було здійснено підписку на газету “Профспілкові вісті ” (підписано 6 екземплярів газети), “Бібліотечка голови профкому” (підписано 6 екземплярів журналу), газети “Праця і зарплата” “Таращанський край”, журнал “Кадровик” та Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України.

  Проте, президії ради профспілки слід продовжувати   покращувати роботу   з виконання рішень VIIІ з’їзду Профспілки працівників освіти і статутних вимог. Співпрацювати із державними органами, відділом освіти, органами місцевого самоврядування щодо виділення коштів в розмірі 0,3% від фонду оплати праці на культурно - масову, оздоровчу роботу і 0,2% на охорону праці, відповідно до Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Закону України “Про охорону праці”.

  Визначаючи пріоритетні напрямки роботи районної організації профспілки на 2017 рік, рада районної організації профспілки п о с а н о в л я є:

  1. Звіт про роботу президії ради районної організації профспілки в 2016 році  прийняти до відому.
  2. Головним напрямком роботи президії визначити діяльність щодо виконання рішень VIIІ з’їзду профспілки працівників освіти, Статуту галузевої профспілки та перезаключення в 2017 році районної колективної Угоди та  колективних договорів у закладах і установах освіти району відповідно до нової  галузевої Угоди.
  3. Президії  ради районної організації профспілки здійснювати постійний громадський контроль за виконанням керівниками закладів і установ освіти, державними органами та органами місцевого самоврядування законів про освіту та працю, Закону України “Про  професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.
  4.  Президії  ради районної організації профспілки вдосконалювати інформаційну роботу,  ефективно використовувати можливості  сайту районної профспілкової організації, контролювати  роботу профкомів з питань інформування членів профспілки про статутну  діяльність галузевої профспілки, змін в трудовому законодавстві та системі оплати праці.
  5. Президії спільно з профспілковими комітетами посилити вплив у здійсненні громадського контролю за станом безпеки праці в установах і закладах освіти району, згідно Закону України  “Про охорону праці” та співпрацювати з відділом освіти в справі атестації робочих місць за умовами праці.
  6. Президії  ради районної організації профспілки співпрацювати за принципами соціального партнерства із  відділом освіти, районною державною адміністрацією, районною радою і  депутатами-освітянами  із метою покращення фінансування закладів освіти та вирішення соціально-економічних проблем працівників освіти району.
  7. Головам профспілкових комітетів довести інформацію про звіт президії  ради районної організації профспілки про роботу в 2016 році до відома членів профспілки.
  Категорія: Мої файли | Додав: admintar
  Переглядів: 90 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Районна організація Профспілки 2018
  Створити безкоштовний сайт на uCoz