КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Таращанська районна організація
Каталог файлів
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Категорії розділу

  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 17.01.2019, 15:48

  Головна » Файли » Мої файли

  Постанова ради районної організації профспілки: Про роботу президії ради районної організації профспілки в 2018 році
  02.01.2019, 15:50

                                           Постанова ради районної організації профспілки

                                      13 грудня 2018 року                                                             Протокол № 5

   

                    Про  роботу президії ради  районної

                    організації профспілки   в 2018 році

    Рада районної організації профспілки відзначає, що у звітному році  організація Профспілки працювала над   завданням з координації діяльності організаційних ланок  районної профорганізації щодо захисту соціально-економічних прав і інтересів членів профспілки відповідно до Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, статуту Галузевої Профспілки, Угод та колективних договорів. Над цим завданням працювали 30 профспілкових комітетів закладів і установ освіти району, які представляли інтереси 1104 членів профспілки.

    В 2018 році  організація профспілки підтримувала заходи і дії ЦК галузевої профспілки щодо захисту прав працівників освіти, рівня заробітної плати, рівня доплати за престижність педагогічної праці, виконання ст. 57 Закону України “Про освіту”, захисту умов праці педагогічного працівника.  Спілчани були  солідарні з діяльністю   Федерації Профспілок України щодо участі в  захисті прав працівників на достойну заробітну плату та гідне життя. Представники району приймали участь в всеукраїнській акції протесту   профспілок 17 жовтня 2018 року в м. Києві, де Федерацією Профспілок України були висунуті вимоги до влади  щодо збільшення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати працівникам, зменшення вартості комунальних послуг і інші вимоги.

      В звітному році в  районі діяла районна Угода, 30 колективних договорів та 12 окремих колективних договорів закладів дошкільної освіти з термінами дії на 2017 -2020 роки. Ці документи створюють важливе правове поле профспілковим організаціям у справі захисту соціально-економічних прав працівників освіти. Головними пунктами колективних договорів є: погодження графіку відпусток працівників, попереднього навантаження вчителів, тарифікаційних списків, розкладу уроків, термінів виплати заробітної плати, відряджень, дотримання вимог охорони праці. Досить важливими є 12 додатків до колективних договорів і угоди, а саме: тривалість відпусток із врахуванням додаткових, перелік робіт, за виконання  яких здійснюється доплата за шкідливість в розмірі 10%, Порядок розподілу педагогічного навантаження вчителів,    Положення про надання щорічної винагороди за сумлінну працю, Положення про преміювання, Перелік доплат і надбавок працівникам та інші додатки. На жаль, в 2018 році через недофінансування галузі освіти не всі положення Угоди і колективних договорів були виконані.

    Для вирішення   проблем із дофінансування освітньої галузі району, виплати 20% надбавки за престижність педагогічної праці, виплати оздоровчих коштів непедагогічним працівникам, винагороди за сумлінну працю президія неодноразово зверталася до голови районної ради Урожай Л.Б.,  виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Шостака Ю.В. та начальника відділу освіти і науки Якубовської Т.В., директора департаменту освіти і науки Рогової В.Б., голови обласної державної адміністрації Горгана О.Л., голови обласної ради Старикової Г.В. Тексти звернень і відповіді на них розміщені на сайті організації профспілки.  Президія ради профспілки співпрацювала з депутатським корпусом району і особливо з депутатською групою “Освіта”  в справі розв’язання соціально-економічних проблем працівників освіти. Голова організації профспілки брав участь засіданнях планово-бюджетної комісії районної ради та в роботі сесій райради.

     Щоденною роботою президії ради профспілки, громадського правового інспектора було надання юридичних консультацій та допомоги працівникам освіти з питань трудового законодавства та соціально-правового захисту працівників освіти. Представники президії районної ради профспілки, профспілкові комітети активно працювали в атестаційних комісіях з метою здійснення соціально-правового захисту педагогічних працівників. Для проведення цієї роботи президія ради профспілки надавала інформаційно-методичну допомогу головам профкомів і педагогічним працівникам.

   Відповідно до принципів соціального партнерства, президія ради профспілки і профспілкові комітети активно працювали в  комісіях із загальнообов’язкового державного соціального страхування. Всі подані  листи із тимчасової втрати працездатності,  із  вагітності і пологів  були розглянуті комісіями і прийняті рішення про їх оплату.  Комісія відділу освіти оплатила їх на суму 481700 грн. Міжрайонна виконавча дирекція фонду соціального страхування в 2018 році лікувально-оздоровчих путівок не надавала  і вже останні роки  фонд  не надає  дитячих новорічних подарунків.

    В 2018 році, з метою покращення роботи з охорони праці, президія ради профспілки задіяла  11450 грн. профспілкових коштів  для проведення навчання керівників закладів освіти з питань охорони праці і пожежної безпеки, навчання відповідальних за газове господарство. На порядку денному стоїть питання про проведення  атестації робочих місць за умовами праці  кухарів і кухонних працівників  закладів загальної середньої освіти.

    В поточному році президія ради профспілки продовжувала  концентрувати свою роботу та фінансові можливості для максимальної профспілкової допомоги спілчанам. Так, для надання профспілкових виплат на лікування членів профспілки, їхніх дітей і родин були задіяні 100100 грн., що на 39% більше, ніж у попередньому  році. Із цієї суми обласна організація профспілки надала 17500 грн., а решта президія ради і профкоми. Таких допомог надано 152 членам профспілки. Для проведення культурно-масової роботи були використані 118500 грн., а ще передбачаються витрати для проведення новорічних та різдвяних заходів в розмірі 100000 грн.   Форми проведення культурно-масової роботи були різні: організації екскурсійних поїздок (м. Київ, м. Канів, м. Яготина, с. Буки і інші), поїздки в театр, проведення новорічних заходів, Дня працівника освіти, ювілеїв закладів освіти та працівників освіти. Для придбання  квитків на концерт Павла Дворського в лютому 2018 року профкоми задіяли 10400 грн. профспілкових коштів. Надавалися кошти для проведення районного  фестивалю “Козацький гарт”. В 2018 році фінансувалася команда “Освіта” для участі в зональних і обласних змаганнях із футзалу та були використані 5220 грн.

    В обласному огляді-конкурсі діяльності профспілкових комітетів первинних профспілкових організацій брав участь комунальний заклад Київської обласної ради “Таращанський навчально-реабілітаційний центр” і в номінації закладів районних організацій профспілки зайняв перше місце. Голова профкому, цього закладу освіти, Діхтяр Олена Олександрівна була нагороджена  знаком Федерації професійних спілок України “Профспілкова звитяга”,  а керівник закладу Васіна Надія Михайлівна    нагороджена  знаком Федерації професійних спілок України “За соціальне партнерство”.

    В черні 2018 року в м. Таращі у залі засідань районної ради відбулося виїзне засідання Президії Київської обласної ради профспілок. Головним питанням порядку денного було “Про роботу Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства, фінансовому та організаційному зміцненню”. Доповідав Рибалко М.С., голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України, а проводив профспілкове засідання Кононенко В.Ф., голова облпрофради. За підсумками розгляду   була прийнята відповідна постанова, в якій відзначається позитивна практика роботи районної організації профспілки та надані відповідні рекомендації щодо вдосконалення цього напрямку роботи організації профспілки. Довідку про роботу організації профспілки розміщено на сайті організації в розділі “Офіційні документи”, а голови профспілкових комітетів Гарбар Л.А., Діхтяр О.О., Красносільська Г.Ю.,  Липовецький М.В. були нагороджені грамотами обласної ради професійних спілок.

    В поточному році важливим джерелом інформування профорганізації про діяльність виборних профспілкових органів залишалося  використання інтернет-ресурсу галузевої профспілки, обласної корпоративної мережі та безпосередньо робота сайту районної організації профспілки. Сайт районної організації профспілки наповнюється важливою інформацією про дії профспілок України, нормативно-правовими документами, активна і профспілкова електронна пошта psptar@ukr.net.У 2018 році було здійснено підписку на газету “Профспілкові вісті ” (підписано 7 екземплярів газети), “Бібліотечка голови профкому” (підписано 7 екземплярів журналу), газети “Праця і зарплата” “Таращанський край”, журнал “Кадровик України”.

    Проте, в наступному році президії ради профспілки слід продовжувати   покращувати роботу   з виконання рішень VIIІ з’їзду Профспілки працівників освіти і статутних вимог. Співпрацювати із державними органами, відділом освіти, органами місцевого самоврядування щодо виділення коштів в розмірі 0,3% від фонду оплати праці на культурно - масову, оздоровчу роботу і 0,2% на охорону праці, відповідно до Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Закону України “Про охорону праці”.

    Визначаючи пріоритетні напрямки роботи районної організації профспілки на 2019 рік та, рада районної організації профспілки

                                                                                 п о с а н о в л я є:

  1. Звіт про роботу президії ради районної організації профспілки в 2018 році  прийняти до відому.
  2.  Головним напрямком роботи президії визначити діяльність щодо виконання рішень VIIІ з’їзду профспілки працівників освіти, Статуту галузевої профспілки, Галузевої, обласної, районної колективних Угод  та контролю за   виконанням колективних договорів у закладах і установах освіти району.
  3. Президії  ради районної організації профспілки здійснювати постійний громадський контроль за виконанням керівниками закладів і установ освіти, державними органами та органами місцевого самоврядування закону  “Про освіту” та КЗпП України, Закону України “Про  професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.
  4.  Президії  ради районної організації профспілки вдосконалювати інформаційну роботу,  ефективно використовувати можливості  сайту районної профспілкової організації, контролювати  роботу профкомів з питань інформування членів профспілки про статутну  діяльність галузевої профспілки, змін в трудовому законодавстві та системі оплати праці.
  5. Президії спільно з профспілковими комітетами посилити вплив у здійсненні громадського контролю за станом безпеки праці в установах і закладах освіти району, згідно Закону України  “Про охорону праці” та співпрацювати з відділом освіти в справі атестації робочих місць за умовами праці.
  6. Президії  ради районної організації профспілки співпрацювати, у відповідності до принципів  соціального партнерства, із  відділом освіти, районною державною адміністрацією, районною радою і  депутатською групою “Освіта”  з метою покращення фінансування закладів освіти та вирішення соціально-економічних проблем працівників освіти району.
  7. Головам профспілкових комітетів довести інформацію про звіт президії  ради районної організації профспілки про роботу в 2018 році до відома членів профспілки.
  Категорія: Мої файли | Додав: admintar
  Переглядів: 11 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Районна організація Профспілки 2019
  Створити безкоштовний сайт на uCoz